Kabbalah.info - Kabbalah Education and Research Institute

دوره مقدماتی

آموزش اولیه

تذکر و توصیه:

limodقبل از شروع به آموزش، باید بیاندیشیم که هدف ما از آن چیست. آیا ما می خواهیم بیشتر بدانیم  و فهم و دانشمان را کاملتر کنیم، یا آنکه نور الهی را که باعث تزکیه روحمان می گردد هر چه بیشتر کسب کرده و به این صورت با کبالیستهائی که این نور را با نوشته های خود برای ما تهیه کرده اند در تماس روحانی باشیم.

بعل هسولام این چنین توضیح می دهد: "حتی بیاد آوردن نام سفیروت و نور آنها باعث می شود که نور را بسوی خود جذب نماییم." بنابراین هنگام آموزش باید هر بار مقصود و نیت خودمان را در نظر داشته باشیم و تجسم کنیم که این نور بر ما می تابد.


 

علم کبالا چیست؟

Presentation2"يهودا اشلگ" (بعل هسولام) در کتاب خود توضيح ميدهد که هر کس، مطمئناً  به نقطه ای خواهد رسيد، که بخواهد به روحانيت و الاهيت برسد. و تنها وسيله برای رسيدن به اين موقعیت، آموزش علم کبالا می باشد.  
ادامه مطلب...
 

حس ششم

hosh_shishiما می توانیم خود را مانند یک جعبه احساسات تصور کنیم، که از پنج روزنه آن - حواس پنجگانه - این دنیا را حس کنیم. ذخامت دیواره های این جعبه در هریک از ما مختلف است و نشان دهنده حساسیت یا خشونت نفس انسان می باشد. به این صورت بعضی از افراد که فوق العاده حساس هستند، نور احاطه کننده را حس می کنند و از طریق آن می توانند از زمان آینده یا گذشته با خبر شوند.
ادامه مطلب...
 

سلسلهِ ژن روحانی (رشیمو) – برنامه گذار پیشرفت بشر

jenبطوری که در درسها قبل گفته شد، همه چیز در درون انسان احساس می شود . بیرون از ما چیزی بغیر از نور الهی نیست. این نور از طریق حواس پنجگانه در ما نفوذ می کند وغیر از آن ما چیزی را حس نمی کنیم. آنچه در داخل ما احساس می شود اثر عمل این نور بر اعصاب و حواس پنجگانه و هیجان و واکنش آنها به نور است.
ادامه مطلب...
 

در روحانیت اجبار وجود ندارد

ej_barبا آموزش حکمت کبالا ما شروع به گشایش روح خود - سرچشمه لذت بی انتها می کنیم. با ظرفیت اندک ما نمی توانیم نور عظیمی را که پروردگار به ما عطاء میکند در خود بگنجانیم. کبالیست نور بی انتها را کسب کرده و در آن زندگی می کند. نیاز کم و طلب نکردن باعث دریافت اندک می شود. بنابراین قبل از هرچیز ما می آموزیم چگونه توانایی بدست آوردن را گسترش دهیم و به حداقل اکتفا نکنیم.
ادامه مطلب...
 

همانندی و مَسَخ (masakh)

4یکی از قواعد اصلی و اساسی در روحانیت "همانندی" نامیده می شود. در جهان مادی ما نزدیکی و دوری، همبستگی و جدائی، به زمان و مکان ارتباط دارند. وجود دو جسم در یک مکان "نزدیک" خوانده می شود و بالعکس. اما در روحانیت زمان، مکان و جنبش (حرکت) وجود ندارد و ما فقط با احساس درونی، قصد و خواستمان می توانیم دوری یا نزدیکی ، جدائی یا پیوند را حس کنیم.
ادامه مطلب...
 

گردش روح - تناسخ و تکامل نسل ها

59"بعل هسولام" و "آری مقدس"، در کتاب های خود شرح می دهند که در واقع هر انسان در عالم ما و هر آنچه را که می بینیم و احساس می کنیم لایه بیرونی نشاماست. هفت میلیارد انسان در زمان حال یا هفت میلیون انسان در زمانهای قبل همان نشامای کلی هستند که هر بار به علت دریافت خواسته های بیشتر به قطعات بیشتری قسمت می شوند و بصورت جسم مادی به نظر می رسند.
ادامه مطلب...
 

جهان بی انتها

2نوری که به مخلوق داده می شود، نه تنها به او لذت و بهره مندی اعطا می کند بلکه به او امکان می دهد که پی ببرد که خالق از عطا کردن به مخلوق لذت می برد و بدلیل آنکه "کلی" خودش آن قدرت را ندارد تا دیگران را از لذت بهره مند کند، به صورت ارادی از بهره مندی و لذت از  پذیرش نور سر باز می زند.
ادامه مطلب...
 

مراحل بوجود آمدن حیات مادی و روحانی

1جریان شگفت انگیز بوجود آمدن زندگی بشر شباهت مطلق و کاملی با جریان تولد روح برتر دارد.با پیوستن دو سلول بسیار کوچک، پس از گذشت نه ماه، موجودی زنده متولد خواهد شد با لبخندی ملیح، چشمانی معصوم، نگاهی پاک و قلبی کوچک که در سینه می طپد. شگفت آور است، نه؟
ادامه مطلب...
 

آخرین انتشارات

book_10

از پراکندگی تا هماهنگی
- خواندن کتاب
- خرید کتاب

آموزش رایگان کبالا به زبان انگلیسی