Maser

Maser, maneviyata girişten hemen önceki hazırlık evresinde edinilmesi gereken idrak seviyesine işaret eder. Maneviyata giriş, Yaradan'ın özelliklerini edinme arzusunun gelişimine bağlıdır- sevebilmek - öyle bir seviye ki, tüm diğer arzulardan daha önemli hale gelir. Bu önem seviyesine ben nasıl ulaşabilirim ? Yalnız başıma bu imkansızdır fakat aynı amacı paylaşan dostlarımdan her biri de bu önem miktarına sahiptir. Bu şekildeki dostlarım ile daha çok bağ kurduğumda, bizler bir bütün olarak bu amacın önemliliğini kendimizin olarak hisseder ve amaca daha da yakınlaşırız. Buna ek olarak, kalp noktaları daha yeni aydınlanmaya başlayan yeni dostları keşfetmeye yardım etmem gerekir; çünkü yalnızca birleştirilmiş önem seviyemiz sayesinde manevi amacımıza ulaşabiliriz.

O zaman Maser ödemesi (aylık gelirin finansal %10'u ile katkı sağlamak) bu resmin hangi bölümüne sığar ? Derece derece, bu önem öyle bir seviyeye ulaşır ki, yapabileceğim herşeyi yapar ve bu ''egoizm'' diye adlandırılan manevi hastalığa ''çare'' bulmak için değiş tokuş yapmak isterim. Çare, dünyadaki kalp noktaları hala uykuda olanlarda yatar. Bizim karşılıklı bağ içerisinde, pasif şekilde bu noktaları geliştirme çabamıza ''dağıtım'' denir. Ben bu çabayı iki yol ile desteklerim : zamanım ile ve Yaradan tarafından bana verilmiş olandan bağışım ile (finansal katkım - Maser ile).

Kimse Maser ödemeye zorlanamaz. Canlı dersler, web sitesi, kaynaklar, bugün ücretsiz ulaşılabilinen herşey, kişi Maser ödese veya ödemese de, yine faydalanılabilecek şekilde devam eder.Fakat bu önem seviyesine eriştiğim zaman (veya erişme arzum olursa ve bu nedenle sanki bunu hissediyormuşum gibi hareket edersem), Maser ödemesini manevi yaşamım için bir yük olarak değil, aksine bir hayati zorunluluk olarak algılamaya başlarım. Alma arzusu buna hemfikir olmaz, nitekim buna itiraz etmek için geçerli nedenleri mükemmelce bulur. Bu nokta bizim manevi çalışma yapmamız için bir fırsattır; alma arzumuzun bizi yönlendirdiği halin üzerine yükseldiğimiz ve bunun yerine manevi amacımızı elde etmeyi seçtiğimiz çalışmamızdır.

İrtibat için

(972)-354-194-19 İsrail'deki telefon numarası
(temsilci ile canlı görüşme 09:00-20:00 arası)

Maser vermek konusundaki sorular için – maaser@kabbalah.info
Teknik destek için – support@kbb1.com
Maser grubuna sorular – finance@kabbalah.info

Adres :

Bnei Baruch – Kabbalah L’Am Association

12 HaRABASH str., P.O.B.7422 Petah Tikva 4934829 Israel
Phone No: +972-1-700-509-209 Fax: +972-3-541-9425